Доведена ефективність пентоксифіліну у лікуванні хворих з цереброваскулярною патологією – Nikopharm

Доведена ефективність пентоксифіліну у лікуванні хворих з цереброваскулярною патологією

29.03.2018    Неврологія / Вазитрен

Пентоксифілін є похідним метилксантину, використовується у лікуванні широкого спектру серцево-судинних захворювань протягом вже декількох десятиліть.

За даними досліджень пентоксифілін у клінічних дозах (зазвичай, 400 мг три рази на день) покращує реологічні властивості крові за допомогою зменшення в'язкості плазми і цільної крові, зниження рівня фібриногену плазми, посилення фібринолізу, збільшення фільтрації крові за рахунок підвищення еластичності еритроцитів, зменшення агрегації тромбоцитів і еритроцитів, зниження активації нейтрофілів.

Пентоксифілін має протизапальну і антиоксидантну дію. Антиоксидантні його властивості пов'язані у першу чергу зі зниженням активації нейтрофілів, так як активовані нейтрофіли генерують супероксид за допомогою НАДФН-оксидази.

У цьому препараті  безліч потенційних ефектів, що проявляються у наступному:

- уповільненні прогресування атеросклерозу, стабілізації бляшок;

- зниженні ризику судинних випадків захворювань, поліпшення їх результатів;;

- зменшенні системної запальної відповіді після операцій із застосуванням штучного кровообігу;

- забезпеченні симптоматичної дії при стенокардії і переміжної кульгавості;

- посиленні мозкового кровотоку у пацієнтів з цереброваскулярною патологією;

- уповільненні прогресування судинної деменції;

- поліпшенні прогнозу при хронічній серцевій недостатності;

- контролі цукрового діабету.

У шестимісячному рандомізованому дослідженні учасники дослідження отримували пентоксифілін у стандартних дозах (400 мг три рази на день) або плацебо разом з іншими призначеними медикаментами.

У хворих, які отримували пентоксифілін, відзначалося значне зниження рівнів С-реактивного білка і ФНО-а в сироватці крові по відношенню до групи плацебо.

У відкритому клінічному дослідженні за участю 11 хворих відзначено значне (p <0,05) збільшення середнього загального часу фізичного навантаження при виконанні тредміл тесту (10,1 проти 7,7).

У невеликому (n = 21) подвійному сліпому дослідженні при застосуванні пентоксифіліну скоротилася частота ангінозних нападів (на 1,5 атаки / тиждень проти 0,7 у групі плацебо) і знизилася потреба у нітрогліцерині (на 1,45 табл / тиждень проти 0,1 ; p = 0,10).

Огляд вищезазначених клінічних досліджень дає підставу стверджувати, що пентоксифілін  має широкий потенціал для захисту серцево-судинної системи та оптимізації тканинної перфузії. Препарат володіє декількома взаємодоповнюючими ефектами, пов'язаними з поліпшенням реології крові, а так само протизапальними властивостями, що перешкоджають ризику розриву бляшки, які поліпшують контроль цукрового діабету та наслідки судинних подій і операцій з використанням штучного кровообігу.

Читати повністю статтю


СпоживачамСпеціалістам Партнерам
Authorization
*
*
*
*
*
*
Password generation