Пентоксифілін відкриває нові можливості у лікуванні гострого панкреатиту

01.03.2018    Статті /  Хірургія

Гострий панкреатит - гостро протікаюче асептичне запалення підшлункової залози, в основі якого лежать некробіоз панкреатоцитів, ферментна аутоагресія з подальшим  некрозом, дистрофією залози та приєднанням вторинної гнійної інфекції.

До недавнього часу не було лікарських засобів, які б сприяли поліпшенню прогнозу гострого панкреатиту, модулюючи запальну відповідь (дію). У зв'язку з цим найперспективнішим є застосування пентоксифіліну, який блокує фактор некрозу пухлини α (TNF-α), асоційований з розвитком мультиорганної недостатності при важкому гострому панкреатиті. Сучасним препаратом на основі пентоксифіліну є препарат компанії  Nikopharm Пентоксифілін-Н розчин для ін’єкцій , який випускається в сучасник поліетиленових ампулах у дозуванні 20 мг/мл  по 5 мл №5.

У подвійному  рандомізованому дослідженні S.S. Vege і співавт. (2013) прийом пентоксифіліну сприяв зменшенню тривалості перебування пацієнтів з гострим панкреатитом у стаціонарі та реанімаційному відділенні, а також рідше виникала необхідність переведення хворих у відділення інтенсивної терапії.

Окрім своїх гемореологічних  ефектів пентоксифілін має протизапальну дію, інгібуючи активацію NF-κB і утворення  TNF-α.

Застосування пентоксифіліну забезпечило значне зниження перитонеального рівня TNF-α і сироваткових рівнів IL-6 і   IL-10 у порівнянні з групою фізіологічного розчину, а також спостерігалося зниження смертності в групі пентоксифіліну.

Автори прийшли до висновку, що пентоксифілін, який ввели протягом 72 годин після постановки діагнозу прогнозованого важкого гострого панкреатиту, дозволяє зменшити тяжкість захворювання.

Читати повністю статтю


СпоживачамСпеціалістам Партнерам
Authorization
*
*
*
*
*
*
Password generation