«Клінічний досвід застосування препарату нікомекс в комплексній терапії вегетативної дистонії»

06.08.2018    Статті /  Анестезіологія  Неврологія  Терапія

Лікування вегетативних розладів - одна з головних проблем не тільки клінічної фармакології, як науки, а й безпосередньо практичної неврології у зв'язку з значною поширеністю різних за важкістю і клінічними проявами форм перебігу захворювання, складністю їх лікування та реабілітації у світі медичних і соціально-економічних аспектів.

У дослідження було включено 50 пацієнтів (16 чоловіків і 34 жінки) у віці від 26 до 53 років, які перебувають на лікуванні у неврологічному відділенні з діагнозом вегето-судинна дистонія (ВСД) за гіпертонічним типом.

Пацієнтам призначали Нікомекс у вигляді внутрішньом'язових ін'єкцій по 2 мл 2 рази на день. Тривалість терапії склала 14 днів.

У процесі терапії препаратом Нікомекс у всіх пацієнтів відбувалося поступове зниження вираженості основних клінічних проявів (вегетативних і астенічних ознак).

Після закінчення лікування найбільш значущі позитивні зміни у клінічній картині зареєстровані за таких симптомів: зниження головного болю - на 72%; зниження вегето-судинних пароксизмів на 61%; запаморочення - на 59%; синкопальних станів - на 59%; порушень серцевого ритму (тахікардії, перебої) - на 54%, зниження розладів настрою на 68%; зниження загальної слабкості на 67%.

1.На підставі проведеного дослідження можна зробити висновок, що 2-х тижневий курс лікування Нікомексом у пацієнтів з ВСД призводить до зменшення вираженості суб'єктивних і об'єктивних симптомів вегетативних, емоційних, особливо астенічних і тривожних розладів.

2.У пацієнтів з ВСД Нікомекс при курсовому застосуванні робить позитивний вплив на стан серцево-судинної системи: спостерігалося поступове помірне зниження артеріального тиску (як систолічного, так і діастолічного), зменшувалися екстрасистоли, нормалізувався серцевий ритм.

3.Препарат Нікомекс може бути рекомендований до медичного застосування, як ефективний і безпечний лікарський засіб у лікуванні хворих з ВСД за гіпертонічним типом.

Читати повністю статтю


СпоживачамСпеціалістам Партнерам
Authorization
*
*
*
*
*
*
Password generation